Program kursu rozwijającego

MODUŁ ROZWIJAJĄCY (16 godzin dydaktycznych)

Dzień pierwszy

9.00 – 9.05 – Wstęp

9.05 – 9.50 – Część teoretyczna

  • powtórzenie wiadomości z modułu podstawowego,
  • przekazanie najnowszych wiadomości z zakresu plastrowania,
  • rozwinięcie i przedstawienie aktualnych doniesień dotyczących roli powięzi w kontekście układu ruchu.

9.50 – 11.20 – Część praktyczna

  • przedstawienie testu przesiewowego dla miednicy i kończyn dolnych,
  • nauka naklejania specjalistycznych aplikacji plastrami BB Kinesiology Tape oraz omówienie konkretnych dysfunkcji w obrębie kręgosłupa (stabilizacja), miednicy (np. przodopochylenie, tyłopochylenie).

11.20 – 11.35 – Przerwa kawowa

11.35 – 13.05 – Część praktyczna

  • demonstracja i nauka technik naklejania plastrów dla dysfunkcji dotyczących brzucha, kolana (np. po alloplastyce i zabiegach ortopedycznych).

13.05 – 13.50 – Przerwa obiadowa

13.50 – 16.50 – Część praktyczna

  • demonstracja i nauka technik naklejania plastrów dla dysfunkcji dotyczących stopy,
  • dodatkowo przedstawione zostaną techniki wpływające na konkretną funkcję kończyny dolnej (np. kopnięcie),
  • nauka aplikacji wpływającej na poprawę mobilności blizn.

Dzień drugi

9.00 – 10.30 – Część praktyczna:

  • powtórka z dnia pierwszego,
  • nauka aplikacji dla obręczy barkowej (np. stan po artroskopii stawu ramienno-łopatkowego), odcinka szyjnego kręgosłupa(uraz typu: „smaganie biczem”)

10.30 – 10.45 – Przerwa kawowa

10.45 – 13.00 – Część praktyczna

  • przedstawienie aplikacji celowanych na urazy żeber, obojczyka, po unieruchomieniu poprzedzonym urazem przedramienia(np. wspomaganie ruchu supinacji dłoni i przedramienia po złamaniach, porażeń i ubytków funkcji w obrębie kończyny górnej – niedowład).

13.00 – 13.45 – Przerwa obiadowa

13.45 – 15.15 – Część praktyczna

  • demonstracja i nauka technik naklejania plastrów dla dysfunkcji dotyczących zespołu cieśni nadgarstka, przeciążeń w obrębie dłoni i palców.

15.15 – 15.30 – Rozdanie dyplomów i zakończenie szkolenia.